Ženské dostaveníčko v Bráně – téma Čich

Druhému Ženskému dostaveníčku přálo i rozmarné májové počasí – po slunečném dni následoval příjemně vlahý večer. Zatímco organizátorky dolaďovaly květinovou výzdobu a aranžmá lákavých dobrot, už se scházely první z patnácti pozvaných žen. Čas do začátku setkání si krátily povídáním i objevováním novinek na prodejně.

“Ráda bych toto, již druhé dostaveníčko zahájila přípitkem. Kdo si dá rybízové víno a kdo ovocnou šťávu?” přerušila hostitelka, majitelka Brány k dětem, Lucie Harnošová čilé štěbetání. Následovalo obsáhlé seznamovací kolečko, při kterém přišla řeč i na chození po žhavých uhlících, hormonální jógu, lesní školky, sílu hudby nebo alternativní medicínu. Kdo měl chuť, mohl vyzkoušet úžasné raw dortíky nebo se osvěžit ovocem a skvělým meduňkovým nápojem.

Jitka Kadletzová (uprostřed)

Jako poslední se představila Jitka Kadletzová ze společnosti Nobilis Tilia, která si mezitím na stolek vyskládala lahvičky s éterickými oleji, protože tento večer byl zasvěcený čichu a aromaterapii. “Některé z vás zmínily, že je trápí jarní únava. Nechám kolovat inhalační tyčinku s bergamontem, která pomáhá při stresu a napětí, osvěžuje a zlepšuje náladu,” odstartovala svépovídání o léčivých a harmonizujících účincích rostlinných výtažků.

Kdy jindy se sejde tolik úžasných vůní najednou? Jasmín, meduňka, santal, vanilka… “Tak tu opravdu musím mít,” rozplývala se nad růží v jojobovém oleji Kristýnka, která dorazila v elegantních proužkovaných šatech. Lahvičky čile kolovaly a Jitka vykládala, jak poznat opravdu stoprocentní přírodní oleje, co pro nás mohou udělat a jak je správně používat. “Pokud potřebujete znát účinky jednotlivých olejů, doporučuji vám knihu Voňavá lékárna. Tam je prostě všechno. Jeden zákazník se mě ptal na myši. Podívala jsem se tam a zjistila, že na ně funguje máta peprná,” vyprávěla Jitka. “Teď jsem si chvíli nebyla jistá, jestli je chtěl léčit, nebo se jich zbavit,” reagovala se smíchem jedna z přítomných dam.

Na závěr setkání si každá účastnice mohla namíchat svůj osobní parfém. “Ideální jsou tři složky, ale klidně jich může být i více. Pokud si někdo netroufne sám, ráda mu pomůžu,” lákala Jitka ke svému stolku první odvážlivce. Kromě flakonku s jedinečnou vůní si každá žena z dostaveníčka odnášela také dárkovou taštičku od společnosti Nobilis Tilia s éterickým olejem, vzorky kosmetiky i užitečnými informacemi o přírodních produktech.

A my už připravujeme další Ženské dostaveníčko – je naplánované na červen a po zraku a čichu se zaměříme na hmat.

Další články

Komentáře

Zatím tu nic není... Ale můžete být první! :)
Přidat komentář

Související články

Zdravé opalování: Opravdu potřebujeme bronz?

Zatímco my Evropané investujeme nemalé sumy do pobytů v soláriích nebo v teplejších krajích, abychom se zbavili přirozeného bledého odstínu, v Asii se miliony žen snaží o úplný opak. I […]

Nebezpečná svůdnost – rtěnky a spol.

„Ústa krásné ženy jsou květinou, která láká mnoho motýlů“ – autor tohoto řeckého přísloví by asi zíral, kolik odstínů rtěnek, lesků a balzámů dnes ženy nosí na rtech. A možná […]

Deset tipů pro spokojené mámy

1.       Srovnejte si priority – na prvním místě mějte samy sebe. Děti milují spokojenou šťastnou mámu, která je pro ně inspirací. 2.       Nesrovnávejte se s jinými ženami – každá jsme originál a máme […]