Ze zákulisí Brány: Jak připravujeme ZeměBalíčky

S kolegyňkou Hankou Grymovou, naší projektovou manažerkou, kutíme leccos. Ale nejraději připravujeme ZeměBalíčkykrabice plné zdravých dobrot, jejichž obsah je každý měsíc tajemstvím, dokud si je doma neotevřete.

p1110038
Zeměbalíčky balíme opravdu důkladně.

Vždy kolem patnáctého se scházíme, abychom vymyslely téma příštích balíčků. Snažíme se, aby odpovídalo danému měsíci i sortimentu Brány. Zatím největší dilema byl letos v srpnu japonský versus indický ZeměBalíček – jakožto milovník pikantních indických krmí jsem těžce nesla, že si tuto zemi ještě pošetříme.

Gurmán na správném místě
Jakmile je téma jasné, začneme vybírat konkrétní produkty. Hanča je v tomto ohledu úžasná, protože je od přírody gurmán a požitkář, a tak má úctyhodně “nachutnáno”. “Jídlo miluju a na přípravě ZeměBalíčků se mi líbí, že je to kreativní činnost a že každý měsíc vymýšlíme něco nového,” prozradila, co jí na ZeměBalíčcích baví nejvíc.

Kromě toho jí jde skvěle i všechno to propočítávání, díky kterému z hromady produktů, které prošly naším výběrovým řízením, vznikne návrh tří velikostí balíčků – mini, standard a luxury. Také vytvořila užitečnou šablonu, která nám pomáhá, aby balíčky byly co nejpestřejší – od surovin na vaření přes nápoje a superfood až po všemožné sladkosti.

Jakmile je schválená definitivní podoba balíčku na příští měsíc, Hanča objedná dostatek zboží a já se vyřádím na textu, který ke každému balíčku přikládáme. Kromě povídání o tom, co dobrého jsme pro vás vybraly, připojuji i tipy, co si ze zaslaných surovin uvařit či upéct. Nejčastěji z naší nové bráňácké kuchařky, kterou opečovávám.

p1110048
Hanča při obraně ZeměBalíčku.

Utajené balení
Když dorazí všechny produkty, je na čase balit. Tento obřad připadá většinou na desátý den v měsíci. Hanča si nejdříve složí kartonové krabice, vyměkčí je bublinkovou fólií a dárkovým papírem a poté do nich ukládá všechny ty dobrůtky. Křehké obaly dostanou ještě vlastní vrstvu bublinek, protože většina balíčků cestuje hodně daleko.

Obsah krabic se vždy snažím co nejlépe naaranžovat, aby udělal co největší radost,” okomentovala Hanča poslední fázi “výroby” ZeměBalíčků, při které jsem ji zastihla s foťákem. Nahlédnout do aktuálního balíčku mě ale nenechala – přece jen je to tajemství. A hlavně překvapení…

P. S. Ale můžu prozradit, že na Vánoce jsme pro vás nachystaly opravdu vymazlenou várku ZeměBalíčků, protože se osvědčily jako skvělý dárek, který určitě neskončí zaprášený někde na skříni. Jejich obsah mimořádně odtajníme – tedy ne úplně, to by zase nešlo… Těšte se 🙂

Další články

Související články

Devět let Brány – od regálku k sedmi prodejnám

Víte, jak vypadal prazárodek Brány k dětem? Byl to jeden regál s ekologickými plenami v prodejně zdravé výživy v Brně na Orlí. Letos, konkrétně 31.srpna, Brána oslaví už deváté narozeniny. Má 7 poboček a v jejím sortimentu najdete […]

Brána k dětem: Naše hodnoty

Rozhodli jsme se, že vám na sebe něco prozradíme a necháme vás nahlédnout “pod pokličku” Brány k dětem. S radostí i hrdostí vám představujeme naše HODNOTY, jak jinak inspirované všemi […]