Testování biobavlněných ručníků a osušek Tierra Verde

Čtyři vylosované zákaznice a jedna bloggerka se zapojily do našeho testování nových biobavlněných ručníků a osušek od Tierra Verde.  Pokud hledáte nového mazlíka do své koupelny nebo praktický dárek, který příjemně překvapí, čtěte s chutí dál 🙂

blogerka Radka – www.kusanec.cz
“V několika posledních letech se snažím nakupovat etické a ekologické produkty. Spousta věcí se dá sehnat bez problému, ale s takovými základními kousky, jako jsou spodní prádlo, džíny nebo ručníky, je to pořád docela oříšek. Proto jsem na podzimní prodejní a osvětové akci Sustainable Fashion Day zajásala. Objevila jsem totiž krásné ručníky a osušky z biobavlny od Tierra Verde.
Jeden ručník  jsem teď měla šanci otestovat. Je jemný a měkoučký, a to i po vyprání. Výrobce doporučuje ručníky prát v mýdlových ořeších a bez39805-rucnik-50-x-75-cm-z-biobavlny-tierra-verde aviváže. Místo ní se může přidat máchadlo, které z ručníků odstraní zbytky chemikálií. Já ručník vyprala v jiném ekologickém prostředku a na jemnosti neztratil ani trošku.
U nových ručníků je trochu problém se savostí. V ideálním případě by se měly před prvním použitím v koupelně vyprat alespoň třikrát. To mi přijde trochu jako plýtvání a s méně savými ručníky se holt vždycky pro začátek poperu. Stejně tak je to s těmi od Tierra Verde. Ale vzhledem k tomu, že jsou stoprocentně bavlněné, věřím, že se k ideálnímu stavu brzy propracujeme.
Ručníky a osušky se prodávají ve třech barevných variantách – smetanové, hnědé a šedivé. V koupelně máme šedý beton, takže v ideální barvě ručníku mám jasno. Projdou jenom šedé a černé. Zanedlouho se chystáme měnit už značně opotřebené osušky pro návštěvy a pak sáhnu určitě po těch od Tierra Verde. Jsou hezké, praktické a navíc z nich můžu mít i dobrý pocit.”

Kristina Marečková
“Již když osuška dorazila, velmi mě překvapila její měkkost, je, řekla bych, až příjemně plyšová. Vyprala jsem ji na 60°C produkty Yellow and Blue a usušila v sušičce. Nijak se nezměnila, byla krásně měkká a savá.  Hned po prvním vyprání saje krásně, lépe než naše staré osušky. Pocitově je naprosto boží! Je jako plyšový medvídek. Když jdu do koupelny, hned bych se šla osprchovat, jen ji vidím, opravdu se mi velmi líbí. Manžel mi ji strašně závidí. Úžasná barva je třešničkou na dortu! Jediná nevýhoda, co se praktičnosti týče, je lepší poutko. Jsem opravdu nadšená a budu doporučovat všem okolo. Minimálně ještě jednu budeme muset pořídit.”

Markéta Dvořáková
“Nová osuška byla na dotek měkká a poddajná. Po prvním praní na 60°C v mýdlových ořeších se mi stále zdála měkká, i když o trošku méně než před praním. Nepoužívám sušičku a v Brně je dost tvrdá voda, takže to mohlo být i tím. Po druhém praní v dětském tekutém pracím prostředku na 40°C na dotek působila opět o něco tvrději, ale po promnutí při používání opět získala měkkost. Savost se mi zdála dobrá již od počátku používání.
Na osušce mi chybí poutka, aspoň jedno v polovině dlouhé strany. Visačku se symboly údržby nepovažuji za plnohodnotné poutko. Barva se mi líbí moc, mám myší kožíšek, který je univerzální a hodí se ke každé barvě koupelny. Osuška je opravdu super, doufám, že si savost a měkkost udrží i nadále.”

Pavlína Lolloková38736-osuska-70-x-140-cm-z-biobavlny-tierra-verde
“Do koupelnového arzenálu se mi dostala na testování osuška z biobavlny Tierra Verde o rozměrech 70×140 centimetrů. Je kvalitně zpracovaná, silnější gramáže, s delšími a huňatými očky, která jemně drhnou kůži a rychle vsáknou vodu.
Osušku jsem prala zatím třikrát na 60°C v pracím gelu z mýdlových ořechů, dle výrobce získá optimální savost po třech až pěti praních. Stále mi přijde dost hutná, a proto trochu tužší než osuška nižší gramáže, po dalších praních se těším na slibovaný měkčí pocit.
Osuška je ideální na zabalení celého těla, na takové domácí wellness 🙂 Provedení v šedé barvě působí jako huňatý myší kožíšek, velké plus je určitě také to, že na ní nejsou vidět žádné skvrny. Na vykouzlení turbanu pro usušení vlasů je osuška přeci jen moc velká a těžká – tam bude praktičtější sáhnout po ručníku.
Co se týká zacházení, ocenila bych našité očko pro zavěšení. Jinak osuška splnila má očekávání a těším se na další zabalení do této ,huňatice´.”

Alena Svobodová
“Osuška je úžasně měkká. Již na první pohled má mnohem vyšší gramáž a hustší vlákno než běžné osušky. Je nádherně huňatá a zabalit se do ní je úžasný pocit – moje každodenní wellness.
Saje na výbornou. Otírá se s ní jedna báseň. Přestože má větší rozměry a díky vysoké gramáži je silnější, materiál je poddajný, takže mi do ní jdou v pohodě zabalit dokonce i vlasy po umytí, což mi u jiných osušek těchto rozměrů nejde. Díky měkkosti  a savosti se s osuškou zachází moc dobře.
Osušce se po vyprání jakoby napřímila vlákna, připadá mi, jako by nabyla na huňatosti. Prala jsem ji běžným způsobem na dlouhý program a sušila v sušičce, možná jí ubylo pár centimetrů z délky, což se u bavlněné osušky při prvním sušení dá naprosto očekávat, ale na rozdíl od laciných osušek tvar zůstal nezměněn.
Byla to láska na první pohled, mám barvu myší kožíšek, kterou považuji za elegantní,  hodí se téměř do každé koupelny. Nikdy jsem nepřemýšlela nad osuškami, ale nyní je balení do huňatého myšího kožíšku moje každovečerní radost. Jedná se o luxusní a dobře provedený kousek, který nezklame. Jako bonus je vyrobena z biobavlny. Určitě je to krásný dárek a hodí se i pro malé děti a miminka.”

cotton-700563_1920

PROČ PRÁVĚ BIOBAVLNA?
– při jejím pěstování na ekofarmách i následném zpracování se nepoužívají toxické chemikálie, které způsobují otravy dělníků a poškozují životní prostředí (zejména půdu a vodní zdroje)
certifikát GOTS navíc zaručuje nezávadnost použitých barev, nití a dalších komponentů i důstojné podmínky pro zaměstnance textilních továren
– je příjemná na dotek, nezpůsobuje alergie a je vhodná i pro citlivou pokožku dětí či ekzematiků

Ručníky a osušky Tierra Verde z biobavlny najdete v našem e-shopu ZDE.

Další články

Komentáře

Zatím tu nic není... Ale můžete být první! :)
Přidat komentář

Související články

Mulesing – proč chtít vlnu bez krve

Že jste o mulesingu ještě nikdy neslyšeli? Tak si představte, že se vezme ovce, znehybní se a bez jakéhokoliv umrtvení se jí ořeže kůže kolem zadku včetně ocasu. V Austrálii, […]

Opravdu přírodní kosmetika? Nenechte se obalamutit obalem

„Když bůček posypete pažitkou, hned vypadá mnohem zdravěji,“ vysvětlovali nám před pár lety při prohlídce velkopěstírny bylinek, na čem je založený jejich byznys. Podobně to bohužel funguje i s kosmetikou. […]