Těhotenství jako cesta k sobě

V jakém období svého života jste milé ženy, o sebe nejvíce pečovaly? Kdy jste se zaměřily na osobní rozvoj nebo jenom vyhledávaly popř. navštěvovaly různé vzdělávací aktivity? Většina žen odpoví: v čase, kdy jsem začala plánovat rodinu nebo otěhotněla.

Těhotenství je období velkých proměn, více si tak uvědomujeme své tělo, emoce, pociťujeme lásku k dítěti a tudíž i k sobě, je to období očekávání. A to jsou proměnné, které nás nutí o mnoha věcech jinak uvažovat. Přichází mnoho otázek a potřeba najít na ně odpovědi. Informacemi jsme doslova zahlceni a přitom veškeré odpovědi již máme v sobě, ale ty není vždy tak snadné najít.

Jak se dostat k sobě a najít odpovědi

Způsobů je mnoho a každý máme svoji vlastní cestu. Vhodné je, když na sobě pracujeme komplexně, neopomíjíme ani jednu z našich součástí. Zjednodušeně řečeno, existují tři oblasti, na které se musíme zaměřit: tělo, mysl (rozum) a srdce (emoce). V těhotenství si o to více uvědomujete proměny na všech těchto třech úrovních.

Naši mysl může uspokojit čtení knih, které nám přinášejí zajímavé informace a inspiraci. Z knih určených pro těhotné bych doporučila: Zázrak porodu nebo Hypnoporod od Marie F Monganové. Pro ty, kteří chtějí více četby, doporučuji se podívat na výběr knih o těhotenství a porodu.

Těhotenství nám často otevírá nová poznání a příležitosti. Měl by to být čas zvolnění a odpočinku, tak si vyložte nohy a začtěte se třeba do Ženských příběhů anebo se začněte připravovat na samotnou výchovu vašeho děťátka. Zde je opravdu velké množství literatury a věřím, že když budete poslouchat svůj vnitřní hlas, vyberete tu správnou právě pro vás. A pokud místo knih uvítáte spíše osobní setkání, přijde chuť si zajít na nějaký kurzy,vyberte si.

Potřeba žen sdílet je velmi silná a obohacující. Když se vytvoří kruh žen v bezpečném prostředí, mohou být otevřené a ještě je setkání proloženo různým cvičením, tak je to opravdu silný zážitek. Taková setkání dokáží posílit vaše sebevědomí, můžete zde vyventilovat a zpracovat své emoce a dostane se vám podpory na vaší cestě, a to jsou obzvláště v těhotenství věci k nezaplacení. A vězte, že zrovna v těhotenství jsou vlivem hormonů ty naše emoce všelijaké a rozhodně si zasloužíte opečovat.

Vše, co jsem uvedla, je prospěšné naší duši, ale I tělo si zaslouží speciální pozornost. Obzvláště oblast ženského pánevního dna, se kterou bychom měly být propojené, umět s ní komunikovat a to nejen kvůli porodu.

Nezapomeňte dát svému tělu ty správné živiny. O zdravé stravě je toho napsáno opravdu mnoho. Spíše bych doporučila si vybrat kuchařku, která obsahuje recepty z kvalitních a tělu prospěšných surovin a dát si závazek, že si připravíte všechna jídla z ní.

Čím začít?

Možná si teď říkáte, že je toho nějak hodně, a nevíte, do čeho se pustit. Zkuste se zastavit a nacítit, co opravdu právě teď potřebujete. Jestliže jste těhotná, pomůže vám na této cestě porodní asistentka. Navíc nás čeká Týden těhotenství v různých městech republiky, což je jedinečná příležitost si rozšířit své obzory a získat nové zkušenosti.

Nezapomeňte, milé ženy, máme velmi silnou intuici, tak poslouchejme hlas svého srdce a pusťme k sobě vše, co je pro nás léčivé, beze strachu a obav z toho, kam nás to posune dál.

Další články

Komentáře

Zatím tu nic není... Ale můžete být první! :)
Přidat komentář

Související články

7x o kosmetice, které byste se měla v těhotenství vyhnout

Zatímco ještě před pár lety byla nalíčená a dokonale upravená nastávající maminka spíše výjimkou, dnes jsou požadavky krásy mnohem přísnější. Už žádné manželovo tričko, vlasy bez údržby a pleť alá […]

Soňa Kolmanová: Vaše tělo umí porodit

Nenápadná kniha s velkým příběhem – to je Znovuzrozená. Dvojnásobná maminka Soňa Kolmanová v ní otevřeně zachycuje svá těhotenství, dva zcela odlišné porody i intenzivní proces změny a zrání, který její […]

Aniball – “balónek” pro snadnější porod

Aniball je zdravotnický prostředek, který slouží k předporodní přípravě a regeneraci svalstva po porodu. Účinným způsobem napomáhá aktivaci svalů pánevního dna, pozitivně stimuluje poševní svalstvo a procvičuje střídavě napínání a […]