Příběh plzeňské Brány

Seznamte se se sympatickou “mámou” Brány k dětem Plzeň – Alžbětou Šperglovou a nechte se inspirovat jejím příběhem..

Jmenuju se Bětka a jsem maminkou tří holčiček. Tu nejmladší, které říkáme Juki, můžete potkat v Bráně k dětem v Plzni. Tráví tam se mnou celý den a nadšeně vítá všechny děti, které se k nám přijdou podívat. Hned je bere za ruku a vodí do místnosti s kobercem, kde dvakrát do týdne probíhají různé kurzy pro současné i budoucí maminky. Když máme volno, rozkládáme koleje a vláčky. Zatímco si děti hrají, dospělí se mohou v klidu seznámit se sortimentem. Brána k dětem má heslo “nákup všemi smysly” – není nad to si zboží pořádně osahat a očichat.

Nejraději prodávám šátky na nošení dětí. Svůj první jsem si pořídila před sedmi lety, když jsem čekala první dceru. Tehdy jsme bydleli v Českých Budějovicích, kde byl krámek se šátky. Mohla jsem si jeden hned vyzkoušet a paní prodavačka mi poradila s délkou i úvazem. Na výběr bylo pět barev, tak jsem zvolila červený, že bude Johance nejvíc připomínat dělohu.

S látkovými plenkami to bylo podobné – opět jsem si zašla do specializovaného obchodu, kde se mi pán asi půl hodiny věnoval a trpělivě předával svoje zkušenosti. Chybělo mi místo, kam bych mohla nasměrovat svoje těhotné plzeňské kamarádky a tak jsem všechno vozila z Budějovic. A pak jsem jednou četla knihu Peníze nebo život od Tomáše Hajzlera a pochopila jsem, že pokud chci práci snů, musím si ji sama vytvořit. Možná nejsem vhodný typ na prodavačku, protože jako minimalistka mám snahu zákazníkům všechny zbytečnosti rozmluvit už před nákupem, ale můžete to brát jako výhodu – pokud Vám něco doporučím, je to z vlastní zkušenosti ozkoušené.Třeba kojicí trička, přírodní kosmetika nebo menstruační kalíšek. Taky dřevěné hračky a knížky jsem do sortimentu vybrala podle toho, co by se mi líbilo, kdyby dostaly moje holky.  

Přijďte někdy na kus řeči i s dětmi, probereme otázky kolem rodičovství, těhotenství a porodů, nebo třeba chůzi naboso a domácí vzdělávání. Budeme se na Vás obě těšit.

Bětka a Juki


Podrobné informace o plzeňské Bráně naleznete ZDE
F
acebook Brány k dětem Plzeň ZDE

 

Text vyšel na plese Andělská s Andílky – 1. nosicí ples v Plzni – 3.12.2016 – v Půlnočních novinách
Redakčně upraveno.

Další články

Komentáře

Zatím tu nic není... Ale můžete být první! :)
Přidat komentář