Nachlazení? Přírodní výtažky postaví na nohy celou rodinu

Rýmička a kašílek – tato nevítaná dvojka dokáže pořádně znepříjemnit zimní radovánky. Naštěstí existuje řada čistě přírodních produktů vhodných pro dospěláky i děti, které vám pomohou nachlazení zvládnout.

Rýmička
Velmi oblíbené jsou šetrné přírodní nosní oleje, ať už Jemný nosní od Nobilis Tilia nebo Nosní olej Eoné. Rostlinné výtažky uvolňují nos, zklidňují podrážděné sliznice a působí antimikrobiálně. Zajímavou variantou je přírodní nosní sprej s xylitolem, který podle studií snižuje riziko vzniku zánětu středního ucha.

Nos pomohou protáhnout i éterické oleje nakapané do aromalampy (vždy je nutné zajistit, aby se olej nepřehříval) nebo na kousek neglazované keramiky. Velmi vhodné jsou různé druhy eukalyptu, máta, borovice, smrk sibiřský či mateřídouška.

Zvolit si můžete i směs olejů zaměřenou přímo na dýchací cesty, například Aeolus s vůní lesa od Eoné. Speciálně nejmenším dětem je určená směs Jasánek od Eoné a Osvěžovač vzduchu pro miminka Nobilis Tilia. Velmi elegantní alternativou jsou inhalační tyčinky proti rýmě, které se vejdou do kabelky i penálu. A na podrážděnou kůži pod nosem vyzkoušejte zklidňující mast Lalium.

Kašílek
Eukalyptové balzámy uleví dýchacím cestám, Nobilis má variantu pro dospělé i balzám pro děti vhodný pro kojence již od 9. týdne věku. Můžete jimi natírat hrudník a záda, ale i chodidla, spánky či akupresurní body. Vyzkoušet můžete také Lesní balzám Eoné, který je po naředění vhodný i pro děti mladší tří měsíců.

Prevence
Pokud už se kolem vás začalo ozývat zlověstné pokašlávání a posmrkávání, nemusíte čekat, jestli vás také začne škrávat v krku. Lichořešnicová tinktura podporuje imunitu a likviduje nebezpečné mikroby. Podobně působí také směs éterických olejů Imunita od Nobilis Tilia, která zároveň příjemně uvolňuje mysl.

Vodomilci si mohou dopřát preventivní lázeň. Borovicový koupelový olej posiluje dýchací systém, koupelový olej Imunita od Nobilis prospěje obranyschopnosti a ještě vám pomůže příjemně relaxovat. Měsíčková koupel s bylinami Weleda blahodárně působí na dýchací cesty a je vhodná pro děti již od šesti měsíců věku.

Dětem starším devíti měsíců můžete připravit novinku od Nobilis Tilia –  Dětský čaj pro zdraví a sílu plný bylinek z českých luk a zahrádek, které podporují rekonvalescenci.

Další články

Komentáře

Zatím tu nic není... Ale můžete být první! :)
Přidat komentář

Související články

Opravdu přírodní kosmetika? Nenechte se obalamutit obalem

„Když bůček posypete pažitkou, hned vypadá mnohem zdravěji,“ vysvětlovali nám před pár lety při prohlídce velkopěstírny bylinek, na čem je založený jejich byznys. Podobně to bohužel funguje i s kosmetikou. […]

Cukr, jak ho nechceme znát

Cukr = bílý jed! Bílý zabiják! Chraňte před ním děti! Klasický bílý cukr, osvědčený zdroj našich chuťových potěšení, je v poslední době pod opravdu těžkou palbou. I když je dobře, že […]

Nebezpečná svůdnost – rtěnky a spol.

„Ústa krásné ženy jsou květinou, která láká mnoho motýlů“ – autor tohoto řeckého přísloví by asi zíral, kolik odstínů rtěnek, lesků a balzámů dnes ženy nosí na rtech. A možná […]