Maminky o kojení

Co pro vás znamená kojení? Právě na tuto otázku, která byla součástí naší facebookové soutěže, nám přišlo téměř devadesát odpovědí. Byla by škoda se o ně nepodělit, toto jsou ty nejdojemnější z nich:


Dáša: Kojení pro mne znamená společně strávené chvíle, kdy jsem svému synovi nejblíže, které tak rychle utíkají. Nejkrásnější pocit, kdy nejen nakrmíte své dítě, ale vyměňujete si i lásku.

Nelinka: Kojeni je velmi krásny pocit, o který maminky, které úmyslně nekojí, přicházejí. Jednak je to dobré pro vývoj dítěte a na druhé straně to dítě sbližuje s matkou. Tyto chvíle vám nikdo ničím nenahradí a nenechám si je ničím vzít. Budu kojit tak dlouho, jak jen to bude možné. Chci udělat vše dobře pro naši krásnou holčičku, která nám přinesla opravdové štěstí do života.

Marta: Kojení jsou pro mne a moji dcerku krásné společné chvíle, nejde jen o to, že ji dávám to nejlepší pro zdraví a vývoj, ale že si můžeme i užít vzájemnou blízkost a propojení po psychické stránce.

Monika: Vzájemné dávání a sdílení.

Pavlína: Kojení je pro mě přirozenost, láska, blízkost…baby-21167_1280

Martina: Láska a úžasný přítomný vědomý okamžik

Deanna: Spojení s děťátkem a taky úžasnou kreativní schopností ženského těla…

Radka: Napojení s dítětem, nejlepší výživa a přirozený proces

Veronika: Kojím, protože si myslím, že je to důležitý mezikrok mezi těhotenstvím a samostatným životem dítěte. A taky si u toho sednu a odpočinu a pokochám.

Eva: Pocit lásky, radosti, jedny z nejlepších okamžiků mateřství, nejlepší start do života, nejlepší prevence spousty nemocí dítěte, např. rakoviny, i mých – rakoviny prsu, osteoporózy. Jednoduchý způsob jak uspat, uklidnit, pomoct rychleji uzdravit.

Judita: Přirozenost, něha a krása, kterou nám před 26 lety často vysvětlovali jako nepotřebnou a nabízeli nám místo toho krabice. Dodnes si pamatuju nádherný pocit, kdy jsem si kojení užívala a pokaždé jsem cítila, že své dceři dávám to nejlepší, co jí můžu ve výživě dát. Za našich dob byl roaming pouhým snem a skoro všechny jsme šly z porodnice s krabicí čehosi, ani nevím, jak se to jmenovalo. Já ji hned v porodnici vrátila doktorovi se slovy: Budu kojit. A kojila jsem dlouhé měsíce a k tomu ještě přikrmovala další mimino, které to potřebovalo. Letos mě čeká „babičkovství“ a já moc přeju dceři, aby jí to vyšlo s kojením taky. Ona je tou nejlepší ženou, kterou mám v životě a moc si vážím toho, jaká je. A moc se těším a vážím si toho, že jí můžu být nablízku.

Kristýna: Odpočinek a absolutní uvolnění, chvilka jenom pro nás dva novicky

Irena: Láska – první, co mě napadlo. A když nad tím přemýšlím, je to kompletnost, jen další z těch neobyčejně obyčejných přirozených a běžných věcí v životě, které nás činí šťastnými.

Martina: Kojení bylo pro mne velkým zadostiučiněním, když se syn narodil CS. Že je kojení možné i po tomto způsobu porodu. Pomohlo mi to nalézt pocit mateřství a víru v sebe sama, kterou jsem vlivem špatného porodu ztratila.

Další články

Komentáře

Zatím tu nic není... Ale můžete být první! :)
Přidat komentář

Související články

6 důvodů proč oddálit první koupel miminka

Existuje mnoho důvodů proč zvážit koupání miminka v prvních hodinách nebo dokonce dnech po porodu.  Mnoho nemocnic se zdá mít naléhavou potřebu dítě koupat v prvních hodinách po narození. Jako […]

Deset tipů pro spokojené mámy

1.       Srovnejte si priority – na prvním místě mějte samy sebe. Děti milují spokojenou šťastnou mámu, která je pro ně inspirací. 2.       Nesrovnávejte se s jinými ženami – každá jsme originál a máme […]

Výchova Nevýchovou: Miminko pláče

Mimčo řvoucí jako tur celé hodiny a naprosto zoufalá matka, která vyčerpala všechny možnosti, jak ho utišit – tato představa patří k těm nejhorším, jaké mám s mateřstvím spojené. A […]