Imse Vimse – od ekzému k biobavlně

Látkové plenky švédské značky Imse Vimse v Bráně k dětem jen tak nepřehlédnete – zdobí je totiž roztomilé zvířátkové potisky. To ale není jejich hlavní plus. Tuto společnost v roce 1988 založila podnikavá maminka Marie Walleberg, která řešila celkem prozaický problém. „Jednu z mých dcer trápil ekzém, který vyvolaly jednorázové pleny. Jakmile jsme ale začali používat látkové plenky, vyrážka zmizela,“ vzpomíná Marie.

Když si navíc uvědomila, kolik peněz ušetřila právě používáním látkových plen, napadlo ji, že by takové plenky mohla sama vyrábět. A tak se malebné švédské město Visby, mimochodem zapsané na seznamu UNESCO, stalo sídlem firmy, jejíž produkty jsou ohleduplné k citlivé dětské pokožce, peněžence rodičů i životnímu prostředí.21042

Sortiment značky Imse Vimse se během let zdárně rozšiřoval. Jako první švédský výrobce začala vyrábět certifikované, ekologicky šetrné látkové pleny. Například v roce 2005 představila flanelové plenky z organické bavlny. Postupně k nim přibyly ještě plenkové plavky a tréninkové kalhotky, ale i vložky do podprsenky a látkové menstruační vložky.

V současnosti produkty Imse Vimse slouží dětem a ženám v 50 zemích světa. Krédem této značky zůstává, že používání jejích výrobků je jednoduché, zdravé a ohleduplné k přírodě. Konkrétně pokud rodiče zvolí látkové pleny, za plenkovací období jejich potomek „vyprodukuje“ mnohem méně odpadu než v případě jednorázových plenek a dříve se naučí chodit na nočník.

Všechny produkty Imse Vimse splňují požadavky certifikace Öko-Tex 100 Standard a většina zpracované bavlny je organicky pěstovaná. Firma několikrát ročně kontroluje své dodavatele, zda splňují švédské normy týkající se kvality, ekologičnosti i pracovních podmínek zaměstnanců. Výroba je soustředěná hlavně v Evropě, zejména v Lotyšsku. Celé fungování firmy je směřováno tak, aby ve svém oboru byla nejohleduplnější k životnímu prostředí.

Díky tomu mohou produkty Imse Vimse splnit požadavky náročných certifikací i sbírat mezinárodní ocenění. A hlavně už téměř třicet let naplňují ušlechtilou vizi této společnosti: „Tvoříme lepší budoucnost našich dětí“.

Další články

Komentáře

Zatím tu nic není... Ale můžete být první! :)
Přidat komentář

Související články

8 zásadních otázek při používání látkových plen

Pokud jste se rozhodli svému dítěti dopřát látkové pleny, pravděpodobně přišla nebo přijde na pořad dne některá z následujících praktických otázek. Možná budete přemýšlet, co za plenky zvolit do šátku, […]