Deset tipů pro spokojené mámy

1.       Srovnejte si priority – na prvním místě mějte samy sebe. Děti milují spokojenou šťastnou mámu, která je pro ně inspirací.

2.       Nesrovnávejte se s jinými ženami – každá jsme originál a máme svůj způsob myšlení, chování, své talenty a přednosti a také každá velmi originální děti.  Respektujme se a respektujme i všechny kolem sebe.
3.       Buďte svá a sebe-vědomá – plně si vědomá sama sebe, poznávejte se a milujte se. Takovou, jaká jste._MG_5183
4.       Žijte přítomným okamžikem – tak budete cítit radost.  Neutíkejte zbytečně brzy z krásných prožitků, z hlubokých chvil, z pohledů do očí se svými dětmi. Učte se žití v přítomnosti od dětí.

5.       Odpouštějte – každý večer odpouštějte každému, kdo vám během dne ublížil nebo vás nazlobil. Inspirujte se od dětí, jak velmi rychle umí ony odpouštět.

6.       Zahoďte pocity viny – a odpouštějte i sama sobě. Vše děláte nejlépe, jak v danou chvíli umíte. A dělaly jste nejlépe, jak jste v danou chvíli uměly.
7.       Jděte do akce – pokud si přejete změny, nesmíte o nich jen mluvit, řešit je a číst si o nich knihy. Změny musíte začít dělat. Ideálně hned, krok za krokem.
8.       Učte se chybami – jako děti. Omyly a chyby jsou nejlepším nástrojem k učení se.
9.       Každý den tančete a hýbejte se – pohyb vám vyplavuje hormony štěstí do těla, můžete se uvolnit, vydovádět, rozpustit všechny bloky a ztuhnutí. A děti tanec také milují, rády se k vám přidají.
10.   Pečujte o sebe a hýčkejte si svoji ženskou energii – každý den alespoň chvilku si dopřejte čas jen sama na sebe a hýčkání se.
Mějte se rádi, Vaše Lucie

Další články

Komentáře

Zatím tu nic není... Ale můžete být první! :)
Přidat komentář

Související články

6 důvodů proč oddálit první koupel miminka

Existuje mnoho důvodů proč zvážit koupání miminka v prvních hodinách nebo dokonce dnech po porodu.  Mnoho nemocnic se zdá mít naléhavou potřebu dítě koupat v prvních hodinách po narození. Jako […]

Co bychom měli vědět o dětském spánku?

Často máme sklon pohlížet na děti jako na zmenšenou kopii dospělých a podle toho také vyhodnocujeme jejich chování. Že miminko nechce spát, pořád se budí a ještě u toho vytrvale […]

Dříve z porodnice? Klokánkování nejen pro nedonošené děti

Podle přednášky Sarah Gregston konané v rámci European Babywearing Conference, červen 2015 (http://www.babywearingconference.co.uk) Metoda klokaní mateřské péče původně vznikla jako nouzové řešení. Na konci sedmdesátých let minulého století v Kolumbii […]